GOLD Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
174 ZİYARETÇİ
AÇILIŞ - KAPANIŞ 24 Saat
QR KODU
TESİSE MESAJ GÖNDER
3+5 = ?

VİDEOLAR

  • Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tanıtım Filmi

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Şemsi Denizer Cad. E-5 Karayolu Cevizli Mevkii 34890 Kartal/İstanbul

TESİS HAKKINDA

Hastanemiz 1987 yılında 150 yataklı Devlet Hastanesi olarak hizmete açıldı. 1988 yılında asistan eğitiminin başlamasıyla Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 2000 yılında eski İstanbul Valisi Dr. Lütfi Kırdar’ın ismi hastanemize verilmiştir. Hastanemiz 2015 yılı itibari ile 12 ayrı binada, Maltepe, Adalar, Pendik ve Kartal olmak üzere 4 ayrı ilçede hizmet vermektedir. Hastanemizde 680 yatak kapasitesi ile 23 klinikte Tıpta Uzmanlık öğrencilerine eğitim verilmesinin yanı sıra toplam 43 branşta sağlık hizmeti sunulmaktadır. Ayrıca Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile afilasyon protokolü imzalanarak hastanemiz aynı zamanda Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin Sağlık Uygulama Araştırma Merkezi olmuştur.

S.B.Ü. Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi en kutsal görevi olan can kurtarmak bilinciyle bugünleri yarınlara hazırlayan önder bir sağlık kuruluşudur. Çağın gereği olarak ileri tıp teknolojilerini kullanarak klinik uygulamalarda hızlı ve doğru tanıya ulaşarak hastalarımıza en iyi tedavi modalitelerini sunmayı kendine amaç edinmiştir. Uluslar arası çalışma ve araştırmaların rehberliğinde üstün niteliklerle donanmış uzman hekim yetiştirmeyi ve sağlık sektöründe tercih edilen referans hastane olmayı kendine misyon edinmiştir.

Hastanemizin Onkolojik Cerrahi Uygulayan Klinikleri Kanser tanı ve tedavi aşamasında güncel bilgi ve tecrübeleri ile hastalarımız için şifa kaynağı olmaktadır. Radyasyon Onkolojisi Kliniğinde Cyberknife, Rapidarc, Brakiterapi ve son teknoloji olan Tomoterapi cihazı gibi  ileri teknoloji cihazların yanı sıra Tıbbi Onkoloji Kliniğide robotik cihazlarla donatılmış olduğundan hastalarımıza son derece modern ortamlarda doğru ve eksiksiz onkolojik tedaviler uygulanmaktadır.

Türkiye’nin en donanımlı Yara ve Yanık Tedavi Merkezine sahip olan hastanemizde yanık ve yara tedavisi konusunda çok başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bu merkez içinde bulunan, Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi ise yara tedavisi konusunda eksiksiz tedavi sunulmasını sağlamaktadır.

Organ Nakli Merkezlerimizde ise böbrek nakilleri ve kornea nakilleri başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Ayrıca hastanemiz 93 Yoğun Bakım Yatağı ile durumu kritik hastaların tedavisi başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Acil Tıp Merkezimiz, ise bölgemizdeki en donanımlı merkez olması nedeniyle fazla sayıda hastanın acil tanı-tedavisi yapılmaktadır.

Ayrıca Nörolojik İnme Merkezi, Rop Tanı ve Tedavi Merkezi, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, Diyabet Merkezi, Odyoloji Merkezi, Kornea Nakil Merkezi, Pulmoner Rehabilitasyon Ünitesi, ERCP Ünitesi, TPN Ünitesi, Robotik Kemoterapi Ünitesi hastanemizin özellikli birimlerinden bazılarıdır.

Yukarıda sayılan nitelikli hizmetlerin sunulmasının yanı sıra Bebek Dostu Hastane ve Anne Oteli uygulamaları nedeniyle de hastanemiz tercih edilen, sağlık hizmeti üreten Sağlık Bakanlığımızın önder kuruluşları arasındadır.

TESİS HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

TESİS HAKKINDA YORUM YAP

TESİS HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.