Prof. Dr. Recai GÜRBÜZ

82 ZİYARETÇİ
  • Branş: Üroloji
  • Akademik Geçmişi

Tıp Fakültesi
Ege Üniversitesi Mezuniyet, 1976
Uzmanlık
Hacettepe Üniversite Tıp Fakültesi Mezuniyet, 1981
Bilimsel Yayınlar 15 adet Uluslararası makalesi yayınlanmıştır. 10 adet Uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan ve basılan bildirisi bulunmaktadır. 80 adet Ulusal makalesi yayınlanmıştır. 50 adet Ulusal bilimsel toplantılarda sunulan ve basılan bildirisi bulunmaktadır.

  • Baktığı Hastalıklar

Belirtilmemiş

  • Hakkında

Prof. Dr Recai GÜRBÜZ, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 1976 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapmış ve 1981 yılında Üroloji Uzmanı olmuştur.

Alanında birçok deneyime imza atmış başarılı bir ürologdur. Böbrek taşlarının peruktan yoldan açık ameliyata gerek kalmadan alınması ile ilgili bildirisi 1983 yılında Mersin’ de yapılan Ulusal Üroloji Kongresinde takdim edilmiştir. Bu çalışma ülkemizde peruktan böbrek ameliyatlarının yaygınlaşmasını sağlayan ilk çalışmalardandır. Prostat Kanseri, böbrek tümörleri ve mesane tümörleri ile ilgili çok sayıda çalışması ve deneyimi olan doktorumuzun Ürogenital Sisteminin Tüberkülozu ve Diğer Fırsatçı Enfeksiyonları, Böbrek Kanser Patolojisi, Erkek İnfertilitesinde Yaklaşım ve Tedavi başlıklı 3 adet basılan kitabı bulunmaktadır.

Prof. Dr. Recai GÜRBÜZ Üroloji profesörü olarak Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görev yapmaktadır.
Randevu Bilgileri
Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi internet sitesinden online randevu alabilirsiniz.

HEKİM HAKKINDA YORUM YAP

HEKİM HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.