GOLD Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
210 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Havaalanı Mahallesi , Taşocağı Cd. No: 19, 34230 Esenler / İstanbul
  • TELEFON: 0 (212) 440 39 00
  • FAX: 0 (212) 629 13 03
  • GSM: Belirtilmemiş
  • WEB SİTESİ: http://esenlerkdch.saglik.gov.tr/
  • E-POSTA: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 24 Saat
QR KODU
TESİSE MESAJ GÖNDER
7+3 = ?

VİDEOLAR

  • Sağlığımıza Sağlık Katanların Serüveni
  • Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Tanıtım Filmi

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Havaalanı Mahallesi , Taşocağı Cd. No: 19, 34230 Esenler / İstanbul

TESİS HAKKINDA

Esenler ilçesinin  Havaalanı Mahallesin de  25 Ocak 2011 tarihinde temeli atılan hastanemiz,  Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi adıyla  07/03/2014 tarihinde Sağlık Bakanı  Sn.Mehmet MÜEZZİNOĞLU ve Esenler Belediye Başkanı Sn.  M.Tevfik GÖKSU ‘nun katılımlarıyla gerçekleşen bir törenle  hizmete açılmıştır.

Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, A ,B ve C blok olmak üzere üç blok halinde 6 katlı ve 18 bin metre kare kapalı alana sahip olarak  planlanmıştır. Hastanemize bağlı B blok daha önce Abbate isimli bir tekstil fabrikası iken kamulaştırılarak ve tadilat edilerek bu günkü şekli verilmiştir. A ve C blok ise yeni bina olarak inşa edilmiştir.

İlk etapta poliklinik hizmeti sunan kurumumuz kısa sürede hızlı bir yapılanma göstererek 2015 yılı Ocak ayından itibaren tescilli 103 yatağıyla hizmet vermektedir. Hastanemiz içerisinde  poliklinik hizmetleri, yatan hasta servisleri, ameliyathane, doğum ünitesi, kadın doğum acil servis, çocuk acil servis, erişkin yoğun bakım, yeni doğan yoğun bakım, palyatif bakım merkezi, görüntüleme merkezi, tomografi ünitesi, laboratuvar, patoloji ve idari hizmet birimleri bulunmaktadır.

Polikliniklerimiz; çocuk sağlığı ve hastalıkları, kadın hastalıkları ve doğum, kulak burun boğaz hastalıkları, göz hastalıkları, dahiliye, , çocuk cerrahisi, , enfeksiyon hastalıkları, üroloji, anestezi ve reanimasyon branşlarında hizmet sunmaktadır.

Kaliteli ve insan odaklı çalışmaya özen gösteren kadrolarımızla Esenler halkına ve  çevre bölgelere hizmet sunan hastanemiz 06.09.2017 de Bebek Dostu Hastane denetimi geçirmiş olup 13.08.2017 tarihinde yapılan “Anne Sütü Üst Komitesi Toplantısı” kararı ile “Bebek Dostu Hastane”  ve 07.11.2017 tarihinde de ‘’Anne Dostu Hastane’’ ünvanı almaya hak kazanmıştır.

TESİS HAKKINDA YORUM YAP

TESİS HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.