Dr. Ali Menekşe Göğüs Hastalıkları Hastanesi

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
115 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Kavaklar Mahallesi, Gedikkaya Cad.No:66 28100 Merkez/Giresun
  • TELEFON: 0 (454) 216 45 50
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 24 Saat

TESİS HAKKINDA

Hastanemiz 1959 yılında 7000 metre kare alan üzerinde ‘’ Giresun Göğüs Hastalıkları Hastanesi ’’ olarak Giresun ve Ordu illerine hizmet vermek amacıyla kuruldu. 03.03.2008 yılında Bakanlar Kurulu Kararı ile ‘’ Dr. Ali Menekşe Göğüs Hastalıkları Hastanesi ’’ olarak adı değiştirildi. Hastane hizmet kalitesini artırmak için 2006 yılında ek bina inşaatının temelleri atıldı. 2009 yılında ek bina hizmete açıldı.

Hastanemiz Acil Servis Ünitesi, 6 Poliklinik Odası ve 2 basamaklı Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi ile hizmet vermektedir. Klinik yatak kapasitesi 115 ile hizmete açılmış, ihtiyacın artmasıyla 2017 yılında 120 yatak olarak tescil edilmiştir. 2010 yılında uyku laboratuvarı ve oksijen üretim merkezi kurularak hizmet alanı genişletilmiştir. 2011 yılından ana bina tadilattan geçirilerek oda yatak sayıları 1 ve 2 kişi olarak düzenlenmiştir.

Çevre düzenlemesi kapsamında 26 araç kapasiteli ziyaretçi otoparkı, 3 engelli ve 21 kişilik personel otoparkı mevcuttur.

HASTANEMİze ULAŞIM:

Şehir İçi Ulaşım; Hastanemize ulaşım şehir içi dolmuş araçları ile sağlanmaktadır. Hastanemiz ile Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi arasında çalışan dolmuş hattı Atatürk Bulvarı-İnönü Caddesi-Cemal Gürsel Caddesi-Debboy Mevkii-Gemiler Çekeği-Kavaklar Mahallesi ve Gedikkaya Caddesi güzergahını takip ederek hastanemize ulaşmaktadır.

Otogardan Ulaşım; Giresun otogarına gelip, oradan 100 metre ileride Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde hastane dolmuş durağından Göğüs Hastanesi dolmuşları ile hastanemize ulaşabilirsiniz.

ORGİ Havaalanı Ulaşım; HAVAŞ servisleriyle Giresun otogarına gelip, oradan 100 metre ileride Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde hastane dolmuş durağından Göğüs Hastanesi dolmuşları ile hastanemize ulaşabilirsiniz.

TESİS HAKKINDA YORUM YAP

TESİS HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.