Ahi Evren Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
134 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Soğuksu Mah. Vatan Cad. No:9 Ortahisar/Trabzon
  • TELEFON: 0 (462) 231 04 64
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 24 Saat

TESİS HAKKINDA

 

Trabzon Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ahi Evren Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Soğuksu Mahallesinde yer alan bölgenin ilgili dallarda tek eğitim araştırma hastanesi olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Hastanemiz; A ve B blok olmak üzere 2 ana bölümden oluşmaktadır. Kurumumuzun toplam kapalı alanı 21.472 m2, toplam açık alanı 22.450 m2’dir. A blok eskiden Göğüs Hastalıkları Hastanesi olarak hizmet veren ve 1956 yılında açılmış olup, B Blok 1974 yılında yapılmış, bir süre Tıp Fakültesi olarak hizmet vermiştir. 2008 yılında B Blok yeniden restore edilerek Kalp Damar Cerrahisi Eğitim ve araştırma Hastanesi olarak faaliyete sokulmuştur. İki hastane 2009 yılından itibaren birleştirilerek “Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ahi Evren Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi” ismiyle faaliyete geçmiştir.

Kurumumuz 220 yatak kapasitesine sahiptir.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ahi Evren Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerek tıbbi gerekse alt yapı donanımı olarak tam kapasite ile hizmet verilmektedir.

Kurumumuz aynı zamanda sağlık turizmi kapsamında olup, yurtdışından hasta kabul etmekte, ulusal ve uluslar arası marka değeri olan sağlık kuruluşu olma yönünde hızla ilerlemektedir.

 

TESİS HAKKINDA YORUM YAP

TESİS HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.